top of page

Lenovo Laptop Harddisk ve Ssd Disk Değişimi

Lenovo laptop servisi olarak sizlere lenovo laptop ve notebooklarınız da yaşayacağınız disk sorunları için en hızlı ve kalıcı çözümleri sunuyoruz. Lenovo laptop harddisk değişimi veya lenovo laptop ssd takma işlemleri servisimizde aynı gün garantili olarak yapılmaktadır. Bozulan veya arızalanan harddisklerin en hızlı servis süresi içinde orjinal parça ile değişimleri Lenovo teknik servisi Ankara merkezimizde hizmetinizdedir.

Lenovo Harddisk Çeşitleri ve Fiyatları

Piyasada çok fazla çeşit harddisk ve ssd harddisk çeşitleri bulunmaktadır. Peki bunları birbirinden ayıran en büyük özellik nedir veya laptop harddisk fiyatları nelerdir? diye soracak olursak en önemlisi rpm hızları diyebiliriz. Rpm olarak belirttiğimiz değer laptoplarda bulunan veri okuma ve veri yazma hızlarıdır diyebiliriz. Eski nesil hdd dediğimiz harddisklerde bulunan rpm dğerleri ssd harddisklere göre ortalama 3 ile 5 kat daha düşüktür. Bu sebeple ssd diskler normal hdd harddisklere göre performans olarak çok daha yüksek hızda veri yazıp okuma gücüne sahiptir diyebiliriz.

lenovo-hdd-harddisk-ve-ssd-disk-farklari

Lenovo Harddisk ve Ssd Disk Seçimi

Bir çok elektronik mağaza veya internette farklı modellerde ve veri yazma hızlarına sahip ssd türü harddiskler bulunmaktadır ancak bunları seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir, bu ürünlerin kalıcı ve garantili olması neye bağlıdır? gibi sorularınıza cevaplar vereceğiz. Lenovo servisi olarak laptop ssd değişimi yaparken kullandığımız tüm diskler Kingston ve Toshiba markalıdır. Bu iki markanın farklı ssd harddisklerini kullanmamızdaki en büyük sebep firmaların direkt olarak yetkili servis merkezlerinden distribütör garantili olarak ürünleri temin etmekteyiz. Toptan aldığımız ürünlerde 3 yıl garanti süreleri olması ve bu iki markanın ssd ürünleri diğer markalara göre daha iyi performans değerlerine sahip olması bizim tercih etmemizdeki en büyük neden diyebiliriz.

Harddisk Değişimi Nasıl Yapılır? İşlem Süresi Ne Kadar?

Lenovo Teknik Servis Ankara merkezimize geldiğinizde önce bozulan veya değiştirmek istediğiniz disk için servisimizde ücretsiz arıza tespit  yapılır. Bu tür işlemler için arıza tespit süresi ortalama 1 ile 3 saat arasındadır. Arıza tespit ardından teknik servis personellerimiz sizlere fiyat ve takılmasını istediğiniz disk hakkında bilgi verir. Bütçenize ve istediğiniz performansa uygun disk seçimini yapıp onay verdikten sonra işlemlere başlanır ve laptop bilgisayarınız aynı gün sizlere teslim edilir.

bottom of page