Ankara Projeksiyon Bakım ve Tamir Servisi

          Revoser Projeksiyon Servisi olarak hizmet vermektedir. Piyasada işinin ehli kalifiye eleman yetersizliği kadar donanım eksiklikleri gibi bir çok sebepten sizlere teknik servis ve doğru çözümü sunabilecek az bulunan güvenli işletmelerden biriyiz diyebiliriz. Marka ve model gözetmeksizin size teknik servis hizmeti sağlamaktayız. Projeksiyon tamiri konusunda yetkin eleman, yeterli malzeme ve yedek parçaya sahibiz.

Ankara Projeksiyon Tamiri

        Ankara Projeksiyon tamiri denilince bizi tercih etmeniz ürünlerinizin arıza tespit ve çözümü için iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca arıza tespitlerimiz ücretsiz olmakla birlikte, yaşadığınız sorun üzerinden tespit edilen sorun size bildirilecek, onayınız doğrultusunda hata veya sorununuz çözüme ulaştırılacaktır. Piyasada size güvenli hizmet verecek servis az olmakla birlikte, size daha çok zaman ve para kaybına yol açabilecek işletmeler söz konusu. Bu yüzden Ankara'da projeksiyon tamiri için servisimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Projeksiyon Lamba Tamiri, Değişimi

        Projeksiyon cihazlarınız için en çok yaptığımız işlemlerden projeksiyon lamba tamiri ve değişimi servisimizde garantili olarak yapılır. Yaptığımız tüm teknik servis hizmetleri garantili ve faturalıdır. Böylece müşterilerimizin mağduriyetinin önüne geçmiş bulunmaktayız. Projeksiyon cihazlarınız için her farklı marka ve model için farklı servis aramanıza artık gerek yok. Çünkü Revoser bünyesinde tek çatı altında tüm marka ve model projeksiyonlara tamir ve bakım hizmeti vermekteyiz. Projeksiyon cihazlarınızın lamba değişimi için geldiğinizde servisimizde tüm hizmetler genellikle aynı gün teslim edilir.

Projeksiyon Cihazları Bakımı

       Okul, iş yeri ve birçok alanda kullanımı artan projeksiyon cihazlarının periyodik bakımı gerçekten önemlidir diyebiliriz. Belirli aralıklarla projeksiyon cihazı bakımı yaptırmak daha sonradan oluşabilecek maliyetli ve uzun süreli birçok arızanın önüne geçmektedir. Projeksiyon cihazının çalışma mantığına bağlı olarak içindeki fan sayesine dışarıdan fazla tozlu havayı çekmektedir bu yüzden bulunduğu ortama göre bakım süreleri önemlidir. Ankara'da projeksiyon bakımı için bir çok referansa sahip firmamızı tercih ederek bütün projeksiyon cihazlarınız için bakım hizmeti alabilirsiniz.

Projeksiyon Tamiri Nasıl Yapılır ?

       Öncelikle servisimize getirdiğiniz cihazlar için ücretsiz arıza tespit yapılır. Ardından projeksiyon teknik servisimizde uzman teknisyenimiz bulduğu arıza veya teşhise göre size konu hakkında bilgi verir. Bilgiler doğrultusunda sizin onayınız dahilinde cihazınız size en hızlı ve kalıcı çözüm sunulacak şekilde tamir edilip bakımları yapılır. Bütün bu işlemler saatler hatta aynı gün içinde yapılmaktadır. Birçok servisin sahip olmadığı tüm teknik donanım ve teknik uzman personel sayısına sahip durumdayız.

Projeksiyon Cihazları Sorunlarının Çözümü

       Projeksiyon cihazları hakkında sıkça karşılaştığımız sorunların çözümlerini sizler için hazırladık. Aşağıdaki adreste bir çok projeksiyon cihazları için çözümler bulunmaktadır.

Projeksiyon Tamiri, Ankara Projeksiyon Servisi

Projeksiyon Cihazı Nedir?

Projeksiyon cihazları eskiden okullarda gördüğümüz tepegöz denilen ampul kullanan görüntü yansıtma cihazlarının elektronikle birleştirilerek hareketli görüntüleri de yansıtan hale getirilmiş güncel versiyonlarıdır.. Artık bu cihazlar bilgisayar, usb, ağ üzerinden, görüntü aktarma olanağı olan her türlü kaynaktan görüntüleri çok büyük ebatlarda izleyenlere sunabilmektedir. Artık sinema salonları bile projeksiyon kullanmaktadır. Özellikle ev sineması denilen yöntemle ses sistemi le birlike kullanılarak herkesin evinde sinema keyfi almasına olanak sağlamıştır. Projeksiyonlar da ortaya çıkan sorunlar servisimiz de yüksek başarı oranı ile giderilerek cihazların eski performanslarında çalışması sağlanmaktadır.

Projeksiyon Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Projeksiyon cihazları kendi içerisinde DLP, LCD, LASER ve  LED olmak üzere 4 çeşide ayrılırlar. Günümüzde en sık kullanılan ve tercih edilen projektörler LCD ve DLP Projeksiyon cihazlarıdır.

 

1- LCD Projeksiyon

LCD projeksiyon cihazlarının yapısında, RGB (Red-Green-Blue) dediğimiz Kırmızı-Yeşi-Mavi renkler için üç tane camdan meydana gelmiş LCD Panel bulunmaktadır. Bu üç adet panelden geçen ışık dikroik prizma bir lens sayesinde duvara yansıtılır.

Buradaki dikroik (iki renkli) ayna sistemi lambanın ışığını kırmızı, yeşil ve mavi kısımlara ayırmak için kullanılan bir prizmadır. Bu prizma dikdörtgen bir cisim meydana getirir.

 

2- DLP Projeksiyon

DLP  projeksiyon cihazları optik yarı iletken diye tabir edilen DMD (Digital Micromirror Device) sistemini kullanır. DMD yapısında bulunan çipler meydana gelen görüntüdeki her bir piksele karşılık görüntü oluşturmak için ışığı yansıtabilen binlerce küçük alüminyum ayna parçacıklarından meydana gelmiştir. Aynalar hareketlidir ve aynı zamanda ayna sayısı çözünürlüğü belirleyen faktördür.

 

3- LED Projeksiyon

Bu tipteki projeksiyon cihazlarının en önemli özelliği uzun lamba ömürleridir. Bilindiği üzere her projeksiyon cihazının bir lamba ömrü vardır. LED özellikteki bir projeksiyon cihazı için yaklaşık olarak 30.000 saat lamba ömrü vardır.

 

LASER PROJEKSİYON CİHAZLARI

Yakın zaman önce bir firma, UHP lamba yerine lazer ışık kaynağı kullanan bir projektör serisini piyasaya çıkardı. Bu projektör, görünür ışık üretmek için bir yarı iletken cihaz kullanır. Üretilen ışık, geleneksel UHP lambada olduğu gibi görüntüleri üretmek için kullanılır. uygulamalar için kullanılmaktadır.

Revoser

0(312) 229 79 70

info@revoser.com

Toros sokak No: 41/A Sıhhiye, Çankaya/Ankara

( Otoparkımız Mevcuttur )

  • Revoser Bilgisayar - Instagram
  • Revoser - Facebook
  • Revoser - Youtube

YUKARI

© 2018 by Revoser.com. Proudly created with SSCdesign