top of page

Lenovo Laptop Ekran Kartı Tamiri ve Chip Değişimi

       Tüm bilgisayarlarda olduğu gibi lenovo laptoplarda da görüntülerin işlenmesinde ekran kartları devreye girmektedir. Laptopların  uzun süre yüksek performansta kullanılması, fazla ısınması durumlarında zarar görmeye en müsait parçalardan biride belkide ekran kartı chipleri diyebiliriz. Laptop ekran kartı chip arızası denilince ilk akla gelen şey chip değişimi veya chipset tamiri gelmektedir.  Lenovo yetkili servisi ile iletişime geçen müşterilerimizin en büyük sorunu sadece chip değişimi sebebiyle gittiklerinde komple anakartın değiştirilmesi için fiyat verilmesi. Biz ise bu durumda anakartı değiştirmek yerine ekran chip değişimi veya ekran chip tamiri yaparak cihazları daha uygun maliyetle kurtarmaktayız. Peki laptop ekran kartı değişimi nasıl yapılmaktadır ?

Lenovo Laptop Ekran Kartı Değişimi

       Laptoplarda harici bulunan ekran kartları genellikle anakartın üzerinde bulunan bir chipset diyebiliriz. Zamanla zarar gören veya bozulan bu chipler Lenovo Servisi Ankara merkezimizde buulnan teknolojijk donanımlar sayesinde değiştirilmektedir. Ayrıca bozulan chiplerin bir çoğunda Lenovo laptop ekran kartı tamiri hizmetleri yapılmaktadır. Lenovo laptop ekran kartı chip değişimi için servisimizde sürekli olarak en güncel modellerde chipsetleri stoklarımızda bulundurmaktayız.

Lenovo Notebook Ekran Chip Değişimi

       Lenovo notebook bilgisayarlarda da sıkça ekran kartı sorunlarına rastlamaktayız. Lenovo notebook ekran chip değişimi işlemleri servisimizde tamamen %100 orjinal parça desteği ile uzman teknisyelerimiz tarafından yapılmaktadır. BGA makinesi ile hata payını en aza indirgeyip tüm değişim işlemlerimizi garantili yapıyoruz. Özellikle laptop ve notebooklarda ekran chip değişimi işlemlerinde müşterilerimize en az 6 ay garanti sunuyoruz. Böylece oluşabilecek tüm teknik arıza ve sorunların önüne geçmiş bulunmaktayız.

Bga Makinesi İle Chip Tamiri Hizmetleri

       Bga makinesi ile chip tamiri işlemlerimizde özellikle değişime gerek kalmadan tamirden olumlu sonuç almak müşterilerimiz için daha düşük maliyet ile garantili çözüme ulaşmasında oldukça önemli. Maalesef ülkemizde artan laptop fiyatları ile birlikte yedek parça fiyatları da yükselmekte. Bu durumda öncelikle serivsimize gelen cihazlarda her zaman ilk önceliğimiz ekran kartı chipi tamir ederek kurtarmaktır diyebiliriz. Sonuç alamadığımız işlemlerde son çare direkt olarak değişim yapmaktayız.

bottom of page