top of page

Laptop Harddisk Değişimi, Harddisk Çeşitleri,

Hdd-Ssd Harddisk

Laptop ve Notebookların Harddisk Değişimleri Garantili Olarak Yapılmaktadır.

laptop-harddisk-hdd-ssd-degisimi.jpg

Laptop Harddisk Değişimi, Ankara

     Laptoplar için harddiskler veri işleme, yazma ve hafıza görevi görmektedir. Zamanla kullandığınız laptoplardaki kapasite yani hafıza size yetersiz gelebilir, harddisk arızaları yaşıyor olabilirsiniz. Bu tür durumlarda laptop tamiri ankara merkezimizde laptop harddisk değişimi, harddisk arızaları giderilmesi, veri kurtarma gibi işlemleri aynı gün içinde garantili olarak yapmaktayız. Ayrıca kullandığınız bilgisayarınızdaki normal hdd harddiskten ssd harddiske geçiş işlemleri servisimizde dakikalar içinde yapılmaktadır. Günümüzde yaygınlaşan ssd harddisklerin veri yazma ve okuma yani rpm değerleri normal harddisklere göre yaklaşık 2 katı performansa sahip olmasından dolayı bu değişim bilgisayarınız için oldukça hız ve performansı olumlu yönde etkileyecektir.

Laptop Hdd ve Ssd Harddisk Fiyatları

      Eski nesil bilgisayarlarda yaygın olan hdd harddiskler yerini giderek ssd harddisklere bırakmakta. Performans açısından hdd harddiske göre çok fazla rağbet gören ssd harddisklerin fiyatları normal harddisklere göre elbette biraz fazla. Ancak bilgisayarınız için uzun vadede ssd harddiske geçiş size performans açısından çok iyi dönüşler sağlayacaktır. Laptop ssd harddisk fiyatları genel olarak kur üzerinden değerlendiriliyor olsa da yaklaşık olarak 250gb ssd harddiskler 250tl ile 350tl arası ortalamada değişmektedir. Tabii ki bu durum alacağınız ssd harddiskin rpm hızı, boyutu ve markasına göre değişmektedir.

Laptop Harddisk Hataları

    Bir çok müşterimizin dönüşleri arasında harddiskten kaynaklı olarak yaşadıkları mavi ekran hataları, bilgisayarın bir anda donup kalması, bilgisayarın zamanla yavaşlaması gibi sorunlar diyebiliriz. Bu tür sorunlar için öncelikle ankara laptop tamiri merkezimizde cihazlarınız için yazılımsal çözümler üretilmektedir. Direkt olarak harddisk değişimi yerine çoğu zaman bu işlemlerden sonra bilgisayarınız sorunları çözülmektedir. Ancak yapılan teknik desteklerden cevap alınamaz ise bilgisayarınızın harddisk değişimi  aynı gün servisimizde yapılacaktır.

Laptop Harddisk Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    Öncelikle belirtmek isteriz ki servisimizi tercih eden müşterilerimizin istekleri doğrultusunda harddisk seçimi yapmaktayız. Günlük işleriniz için kullanacağınız bir bilgisayarda çok yüksek kapasiteli bir harddisk kullanmak gereksiz ve masraflı olacaktır. Uzman teknisyenlerimiz öncelikle ihtiyaçlarınızı daha sonra bilgisayarınızın destekleyeceği harddisk alternatiflerini size sunacaktır.

laptop-harddisk-degisimi-hdd-ssd-gecis-a

Etiketler : Laptop harddisk değişimi, ssd harddiske geçiş, laptop harddisk fiyatları, laptop ssd harddisk fiyatları, laptop tamiri ankara, ankara, harddisk seçerken dikkat edilmesi gerekenler

bottom of page