top of page

Dell Laptop Ekran Kartı Tamiri ve Değişimi

Dell Laptop Ekran Kartları

      Dell laptop ekran kartlarının bir çok çeşit ve modeli stoklarımızda sürekli bulunmaktadır. Arızalanan veya modelini yükseltmek istediğiniz ekran kartları için servisimize gelerek bilgi alabilir, ekran kartı değişiminde bütün uyum ayarlarını yaptırabilirsiniz. Ayrıca servisimizde arıza tespit ücreti alınmamaktadır. Bütün servis hizmetlerimiz garantili ve faturalı olarak yapılmaktadır.

dell-laptop-notebook-ekran-karti.png

Laptop Ekran Kartı Sorunları

       Öncelikle bunun genel sebepleri kullanıcıların bilgisayarlarını çok iyi tanımamasıdır. Kullandığınız dell laptop özellikleri ekran kartı kapasite ve performansı nedir biliyorsanız yükleyeceğiniz program, oyun gibi uygulamalarda ekran kartınızı yormadan çalıştıracak düzeyde kullanabilirsiniz. Çok uzun süreli grafik ve görsellik isteyen uygulamalarda en çok rol sahibi olan ekran kartları, uzun çalışma sonrası ısınmakta ve belirli arızalar vermektedir.

      Bu sebeple bilgisayar veya dell laptop alırken dikkatli davranıp teknik özelliklerini iyi araştırmanız önemlidir. Çünkü ihtiyacınız ve bütçenizle orantılı bir cihaz almak uzun vadede sizin için karlı olacaktır. Bazı durumlarda müşterilerimizin dell laptop hız ve performans arttırmak için ekran kartı değişimi istedikleri de oluyor. Bu tür durumlarda öncelikle notebook cihazınızın anakartı, desteklediği ekran kartı çeşitleri, dell laptop ekran kartı fiyatları gibi unsurlar inceleyerek uzman teknisyenimiz tarafınıza bilgi vermektedir.

Dell Ekran Kartı Fiyatları ve Değişimi

      Dell ekran kartları fiyatları genel ortalaması model ve performans kalitesine göre 20$ gibi bir ücretle başlayıp 250$ gibi ücretler arası değişim göstermektedir. Fiyatların ülkemizdeki genel dolar kuru sebebiyle değişiklik göstermesi yüzünden dell servisi merkezimde müşterilerimizin mağdur olmaması açısından önceliğimiz her zaman ekran kartı tamiri seçeneği olmaktadır. Çünkü tamir edilebilecek durumdaki ekran kartlarını kurtarmak müşterilerimiz için daha kısa süren ve maliyeti düşük bir işlemdir. Birçok servise gittiğinizde bu tür durumlarda direkt ekran kartınızı değiştirmek isteyebilirler. Bu durumlar tamamen bilgisiz ve yeterli donanıma sahip olmadıklarındandır. Dell servisi merkezimizde ekran kartı chip değişimi gibi bir çok uzmanlık ve teknik donanım isteyen işler dahil yapılmaktadır. Bütün bunları tek çatı altında dışarıdan tamamen bağımsız yapıyor olmamız ucuz fiyat ve garantili ekran kartı tamiri yapabiliyor olmamız demektir.

Dell Laptop Genel Ekran Kartı Arızaları Çözümleri

  • Ekranın çalışmaması veya belirli süre sonra karanlık olması

  • Bilgisayarı açınca ekranın gelmiyor olması

  • Ekranın 2 ye 4 e 6 ya veya 8 e bölünmesi

  • Ekranda siyah veya renkli çizgilerin oluşması

  • Notebook veya laptopun belirli bir bölgesine baskı yapıldığında görüntünün gelmesi veya yok olması

  • Ekranda sadece ışık yanması görüntünün olmaması, görüntünün gidip gelmesi.

  • Büyük renkli noktaların olması ve ekranın titriyor olması

  • Belli bir süre sonra kendiliğinden bilgisayarınızın kapanması gibi bütün dell laptop ve notebook ekran sorunları servisimizde kısa süre içinde en uygun fiyat ile çözülmektedir.

dell-laptop-ekran-karti-tamiri-degisimi-
bottom of page